Wiedzą to już dzieci od najmłodszych lat, segregując śmieci dbamy o nasz świat. » czytaj więcej...
Strona główna

Aktualności

Aktualności 24 kwietnia 2017 wyświetleń: 1257

Już niedługo otwarcie ósmego Ekoportu w Szczecinie, który budowany jest u zbiegu ulic Arkońska/ Harcerzy.

Poniżej kilka najświeższych informacji, oraz zdjęć z budowy.

Na czterech tysiącach metrów kwadratowych znajdują się już trzy budynki oraz dwie wiaty. Część z nich przygotowana jest w taki sposób, by docelowo mogły przyozdobić je pnące rośliny. Zastosowane będą też inne ekologiczne rozwiązania, między innymi baterie słoneczne na dachu, które pozwolą na zasilenie w energię elektryczną całego Ekoportu.
W nowym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów nie zmarnuje się nawet deszczówka. Zbierana będzie do podziemnych pojemników, a następnie wykorzystywana do obsługi tego miejsca.
Powstaje tu multimedialna sala konferencyjno-edukacyjna, z której będą mogli korzystać uczniowie szczecińskich szkół.
Odbywały się tam będą lekcje i szkolenia z zakresu ekologii. W założeniach, w soboty, sala ma być udostępniana mieszkańcom osiedla, będzie pełniła funkcję świetlicy.
Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. W budynku socjalno-biurowym położone są już instalacje elektryczne, zamontowane okna i drzwi. W budynku magazynowym także położona jest elektryka. W budynku garażowo-warsztatowym zamontowano rynnę, obróbki dachowe oraz rozpoczęto układanie ostatniej warstwy z papy. Kończy się także budowa dwóch wiat: czterostanowiskowej oraz sześciostanowiskowej.
Pojawiło się także część docelowego ogrodzenia, między ulicą Arkońską a magazynem i dalej – między magazynem a garażem z prefabrykowanych elementów betonowych. 
W ramach prowadzonej inwestycji będą również zrobione miejsca parkingowe oraz chodnik, po którym mieszkańcy będą mogli uczęszczać do parku.
 
Budowa Ekopotu zakończy się w czerwcu 2017 roku.
aktualizowano: 2017-04-24
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone