Segreguj śmieci i ucz tego dzieci. » czytaj więcej...
Strona główna UE

Aktualności

RSS

Odpady zielone - zmiany!

Odpady zielone -  zmiany

Od 1 grudnia do końca marca odpady zielone są odbierane od mieszkańców na zgłoszenie.

 

»
3334
0
0
30 listopada 2015 »

11 listopada - zmiany w terminach odbioru odpadów komunalnych

Urząd Miasta Szczecin informuje, że w związku z przypadającym na dzień 11 listopada (środa) Narodowym Świętem Niepodległości modyfikacji ulegają terminy odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych.

 

 

»
2170
0
0
4 listopada 2015 »

MiniEkoporty w szczecińskich aptekach.

Od kilku tygodni zbiórka przeterminowanych leków w ramach miejskiego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi nabrała nowego wymiaru.  

160 aptek w Szczecinie  systematycznie  wyposażana jest w specjalny pojemnik – Mini ekoport -  służący do zbierania przeterminowanych leków pochodzących wyłącznie od mieszkańców. Nie można go wykorzystywać do zbiórki innych odpadów powstających na terenie apteki, w tym leków, np. maści przygotowywanych  przez aptekę. Przez pierwszych 6 miesięcy 2015 r. w aptekach zebrano blisko 5,5 tony leków 

 

»
4198
1
1
11 października 2015 »

Pojemnik zastępczy dla mieszkańców nieruchomości przy ul Omieczyńskiego

W związku z pracami drogowymi realizowanymi na ul. Omieczyńskiego na skrzyżowaniu z ul. Kruczą został ustawiony pojemnik na odpady zmieszane przeznaczony dla obsługi odbioru odpadów komunalnych z tych posesji, do których dojazd przez ww. prace jest niemożliwy. 

»
2218
1
0
16 września 2015 »

Ekologiczny gadżet od Grupy TOM za zużyty sprzęt na festynie RO Skolwin

W sobotę (12.09) na Skolwinie w godz.16.00-21.00 odbędzie się festyn rodzinny „Nasz wspólny dobry początek”. W programie festynu są liczne zabawy i konkursy. Ponadto każdy zainteresowany mieszkaniec będzie mógł podejść do stoiska edukacyjnego, przy którym uzyska informacje w zakresie systemu odbioru odpadów komunalnych. Dodatkowo ustawiony zostanie specjalny samochód Grupy TOM do zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Ci którzy zdecydują się oddać takie przedmioty otrzymają w zamian ekologiczny gadżet. Impreza odbędzie się na terenie Domu Kultury Klub Skolwin w Szczecinie
ul. Stołczyńska 163.

»
2122
0
0
11 września 2015 »

Ekologiczny gadżet od Grupy TOM za zużyty sprzęt na festynie RO Skolwin

W sobotę (12.09) na Skolwinie w godz.16.00-21.00 odbędzie się festyn rodzinny „Nasz wspólny dobry początek”. W programie festynu są liczne zabawy i konkursy. Ponadto każdy zainteresowany mieszkaniec będzie mógł podejść do stoiska edukacyjnego, przy którym uzyska informacje w zakresie systemu odbioru odpadów komunalnych. Dodatkowo ustawiony zostanie specjalny samochód Grupy TOM do zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Ci którzy zdecydują się oddać takie przedmioty otrzymają w zamian ekologiczny gadżet. Impreza odbędzie się na terenie Domu Kultury Klub Skolwin w Szczecinie
ul. Stołczyńska 163.

»
2130
0
0
11 września 2015 »

W EKOPORTACH lipiec też okazał się rekordowy!

Do informacji o rekordowych wynikach w zakresie ilości odebranych odpadów komunalnych odebranych z nieruchomości zamieszkałych w lipcu 2015 należy dodać, że również sieć szczecińskich Ekoportów przyjęła w tym miesiącu rekordową masę odpadów. Otóż do 7 Ekoportów mieszkańcy dostarczyli aż 452,4 tony odpadów.

»
2129
0
0
5 września 2015 »

Ekologiczny gadżet od Grupy TOM za zużyty sprzęt na festynie RO Stołczyn

W sobotę (22.08) na Stołczynie w godz.13.30-20.00 odbędzie się festyn rodzinny „Pożegnanie lata”. W programie festynu są liczne zabawy i konkursy. Ponadto każdy zainteresowany mieszkaniec będzie mógł podejść do stoiska edukacyjnego, przy którym uzyska informacje w zakresie systemu odbioru odpadów komunalnych. Dodatkowo w godz. 13:30-16:30 ustawiony zostanie specjalny samochód Grupy TOM do zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Ci którzy zdecydują się oddać takie przedmioty otrzymają w zamian ekologiczny gadżet. Impreza odbędzie się na terenie boiska szkolnego przy ZS nr 9 w Szczecinie (ul. K. Dąbrówki 10, dzielnica Stołczyn).

»
2384
0
0
21 sierpnia 2015 »

Rekordowy lipiec

W lipcu 2015, który był 25 miesiącem funkcjonowania nowego systemu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, został ustanowiony rekord!
Firmy obsługujące w imieniu miasta nieruchomości zamieszkałe odebrały ogółem rekordową ilość odpadów komunalnych
- 9.345 ton! W tej masie aż 1.960 ton czyli ponad 21% całości to odpady odebrane selektywnie. 

»
2437
0
0
12 sierpnia 2015 »

Informacja dla mieszkańców ul. Kruszcowej, Aluminiowej, Białej

W związku z prowadzonymi pracami budowlanymi i rozkopaniem ul. Kruszcowej, Aluminiowej i Białej, które uniemożliwiają dojazd do części posesji zamieszkałych, dla mieszkańców 

»
2193
0
0
7 sierpnia 2015 »

Placówki oświatowe i cmentarze w miejskim systemie odpadów komunalnych!

28 lipca br. szczecińscy radni podjęli uchwałę w sprawie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli niektórych nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

»
2216
0
0
30 lipca 2015 »

2 lata rewolucji śmieciowej w Szczecinie ...

Za nami 2 lata od momentu, w którym w Szczecinie rozpoczął się przełom w zakresie organizacji systemu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z  nieruchomości zamieszkałych. Dzisiaj może nie wszyscy pamiętamy ile obaw, wątpliwości towarzyszyło większości z nas w przededniu wdrożenia w naszym mieście tzw. śmieciowej rewolucji. Ile dyskusji toczono na temat tego czy jesteśmy przygotowani, czy zdołamy ogarnąć temat i pytanie, które wybrzmiewało w wielu dyskusjach - czy grozi nam drugi Neapol?

»
3179
0
1
30 lipca 2015 »

Misja dzieci Szczecin bez śmieci - 950 dzieci sprzątało miasto

Zakończyła się pierwsza edycja akcji Misja dzieci – Szczecin bez śmieci. Szczecińskie „maluchy” przez wiele miesięcy, w ramach szkolnych zajęć, chodziły z urzędnikami i wspólnie zbierały porozrzucane w różnych miejscach odpady. Udało im się zebrać ponad dwie tony! Dorośli powinni się trochę zawstydzić...

»
3043
0
1
30 lipca 2015 »

Spotkania edukacyjne na EKOPORCIE - podsumowanie I półrocza

Za nami  wiosenna  edycja  spotkań na EKOPORCIE. Nadszedł czas na podsumowanie i podzielenie się kilkoma informacjami, które spływały do nas przez ostatnie kilka miesięcy. To także dobry moment, aby przedstawić wymierne efekty projektu.

»
3604
0
1
30 lipca 2015 »

Pojemniki dla posesji przy Sarniej i Pilskiej

Informacja dla mieszkańców ul. Pilskiej i Sarniej

W związku z prowadzonymi pracami budowalnymi przy instalacji wodno - kanalizacyjnej i rozkopami ulic,które uniemożliwiają dojazd do części posesji zamieszkałych - dla mieszkańców tych posesji zostały podstawione zastępcze  4  pojemniki o poj.  1100 l.

Pojemniki są ustawione do czasu udrożnienia dojazdu do posesji i dedykowane gromadzeniu odpadów komunalnych z posesji, do których dojazd jest niemożliwy. 

 

»
2115
0
0
6 lipca 2015 »

Rekordowy Zielony Maj! 900 ton odpadów zielonych odebrano z nieruchomości zamieszkałych

W maju 2015 odebrano z nieruchomości zamieszkałych ponad 900 ton odpadów zielonych – to rekordowy wynik pojedynczego miesiąca patrząc historycznie od momentu, w którym ta usługa funkcjonuje. Razem w pierwszych dwóch miesiącach odebrano prawie 1.280 ton odpadów tego rodzaju.  To o ponad 50% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku, w którym usługa dopiero raczkowała. Niezły początek wiosny. Gratulacje dla Szczecina! Taki wynik pokazuje jak potrzebna była ta usługa i jak chętnie zarówno nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej z niej korzystają.  

»
2266
0
0
10 czerwca 2015 »

Przesunięcia odbiorów odpadów w związku ze świętem Bożego Ciała

Informujemy, że w związku ze świętem Bożego Ciała – 04 czerwiec (czwartek) – modyfikacji ulegają terminy odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych.
Odbiory planowane w tym tygodniu na czwartek i piątek  będą realizowane z jednodniowym przesunięciem, tj. odpowiednio w piątek i sobotę

»
2901
0
0
6 listopada 2014 »

75 ton odpadów zielonych odebranych z nieruchomości w pierwszym tygodniu

7 kwietnia '15 po zimowej przerwie wznowione zostało świadczenie usług odbioru odpadów zielonych z nieruchomości zamieszkałych. W pierwszym tygodniu firmy świadczące usługi w imieniu gminy odebrały ponad 75 ton tego odpadu. Aż 64 tony pochodzą z nieruchości w zabudowie jednorodzinnej a pozostałe 11 z zabudowy wielorodzinnej.

 

»
2638
0
0
14 kwietnia 2015 »

Ilości odpadów odebranych w ramach systemu w I kwartale 2015

Ogółem w pierwszym kwartale 2015 r. z nieruchomości zamieszkałych w Szczecinie w ramach systemu odebranych zostało ponad 23,9 tysiąca ton odpadów komunalnych. To o 6% więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

 

»
2749
0
0
10 kwietnia 2015 »

Kontakt ws. kontenerów na odpady zielone w zabudowie wielorodzinnej

Właściciele i zarządcy nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej mogą kierować zamówienia na podstawienie kontenera na odpady zielone bezpośrednio do podmiotów realizujących usługi na rzecz gminy. Zamówienie winno zawierać informację o pojemności kontenera, wskazanie dokładnego miejsca jego podstawienia  oraz dane kontaktowe osoby odpowiedzialnej za zamówienie. Obowiązkiem właściciela / zarządcy zamawiającego podstawienie jest wskazanie miejsca wstawienia kontenera, do którego ma prawo dysponowania oraz zabezpieczenie tego miejsca dla potrzeb realizacji zamówienia ( utwardzenie podłoża, zapewnienie wolnej przestrzeni do rozładunku i załadunku).

W poszczególnych sektorach obsługę odbioru zielonych w systemie kontenerowym na zlecenie Gminy będą prowadzić:

 

»
3202
0
0
2 kwietnia 2015 »

W Święta inaczej

Zmiany terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie świąt Wielkiej Nocy

W związku z ustawowym dniem wolnym przypadającym w okresie Świąt Wielkiej Nocy modyfikacji ulegną terminy odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych.

W okresie, od 06.04 do 11.04, planowe odbiory odpadów komunalnych  realizowane będą z jednodniowym przesunięciem, tj. od 07.04 do 11.04.

 

»
2727
0
0
27 marca 2015 »

Postępowanie w sprawie odbioru zielonych z zabudowy wielorodzinnej na finiszu.

25 marca br. opublikowano komunikat dotyczący wyboru najkorzystniejszej oferty w ramach postępowania prowadzonego przez Gminę Miasto Szczecin na odbiór i zagospodarowanie odpadów zielonych z nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej.

 

Po uprawomocnieniu się podanych wyników z poszczególnymi podmiotami, których oferty zostały ocenione jako najkorzystniejsze, zostaną zawarte umowy obowiązujące w roku 2015, i rozpoczną one świadczenie usług. Pierwsze odbiory z zabudowy wielororodzinnej mogą być realizowane już po Świętach Wielkanocnych

 

»
2679
0
0
27 marca 2015 »

Postępowanie w sprawie odbioru zielonych z domów jednorodzinnych na finiszu.

24 marca br. opublikowano komunikat dotyczący wyboru najkorzystniejszej oferty w ramach postępowania prowadzonego przez Gminę Miasto Szczecin na odbiór i zagospodarowanie odpadów zielonych z nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej.

Po uprawomocnieniu się podanych wyników z poszczególnymi podmiotami, których oferty zostały ocenione jako najkorzystniejsze, zostaną zawarte umowy obowiązujące w roku 2015, i rozpoczną one świadczenie usług. Pierwsze odbiory z zabudowy jednorodzinnej będą realizowane 7 i 8 kwietnia br.     

»
2774
0
0
27 marca 2015 »

Odbiór choinek zakończony

Informujemy wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych i mieszkańców Szczecina, że z końcem lutego zakończony został odbiór choinek wystawianych przy punktach wywozowych na terenie nieruchomości zamieszkałychChoinki, zarówno naturalne jak i sztuczne, w dalszym ciągu można przekazywać do EKOPORTÓW.

»
2597
0
0
2 marca 2015 »

Poświąteczny odbiór choinek z nieruchomości zamieszkałych

Informujemy wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych i mieszkańców Szczecina, że zgodnie z zapisami uchwały Rady Miasta Szczecin w sprawie szczegółowego zakresu usług w zamian za opłatę za gospodarowanie odpadami od 1 stycznia do 28 lutego br. realizowany jest odbiór wystawianych przy punktach wywozowych naturalnych choinek.

»
7403
0
0
7 stycznia 2015 »

Nowe deklaracje dotyczące opłat za odbiór odpadów w 2015 r. ... nie dla wszystkich

W styczniu 2015 r. dla większości właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Szczecinie upłynie okres 12 miesięcy od momentu, w którym złożyli swoje deklaracje w sprawie określenia wysokości opłaty za odbiór odpadów. Stawki opłat za gospodarowanie odpadami w 2015 r. nie ulegają zmianie. Wysokość opłaty wnoszonej przez właścicieli płacących wg ilości zużytej wody może ulec zmianie bo inny jest okres, na podstawie którego określona jest podstawa naliczenia opłaty.

 

»
5046
0
1
29 grudnia 2014 »

Podsumowanie 2014 r. w zakresie odbioru odpadów komunalnych

Mniej produkujemy śmieci i na dodatek lepiej je segregujemy – tak jednym zdaniem można podsumować mijający rok pod kątem gospodarowania odpadami w Szczecinie.

W 2014 roku od statystycznego mieszkańca odebrano 250 kg odpadów komunalnych, a od wszystkich szczecinian łącznie ponad 100 tys. ton. To 4 tys. ton mniej niż w zeszłym roku* odebranych z posesji odpadów komunalnych. Jednocześnie zwiększyła się w tym okresie 4 krotnie masa odpadów przekazywanych przez mieszkańców do EKOPORTÓW i przekroczyła 2 tys. ton.

 

»
2883
0
0
29 grudnia 2014 »

Ekoporty w okresie Świąt

W Wigilię, 24 grudnia, EKOPORTY będą otwarte w godz. 9-15, z wyłączeniem punktu przy ul. Gdańskiej który w tym dniu będzie zamknięty.

W sobotę, 27 grudnia, wszystkie EKOPORTY będą otwarte w godz. 9-15.

»
2577
0
0
23 grudnia 2014 »

W święta inaczej!

W okresie świąteczno – noworocznym w związku z dniami wolnymi przypadającymi w dni robocze zmienią się terminy odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. Przy określaniu modyfikowanych terminów przyjęto zasadę, że termin odbioru przesuwa się każdorazowo o jeden dzień a jeżeli mamy dwa dni świąt obok siebie termin przesunie się o dwa dni.

»
4469
0
1
8 grudnia 2014 »

8-19.12.2014 zbiórka elektrośmieci przy SP nr 59 na ul. Dąbskiej 109

Uczniowie i Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 59 przy ul. Dąbskiej 109 w Szczecinie organizują w dniach 8-19 grudnia 2014 r. zbiórkę elektroodpadów czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Codziennie od poniedziałku do piątku
w godz. 8-15 można zostawić ten rodzaj odpadu w kontenerze usytuowanym przez szkole.

 

»
3552
0
1
8 grudnia 2014 »

Zielone do końca listopada odbierane z nieruchomości zamieszkałych

Przypominamy, że aż do końca listopada będzie świadczona usługa odbioru odpadów zielonych z nieruchomości zamieszkałych. Tak gwarantuje to zapis uchwały o zakresie usług swiadczonych przez gminę w zamian za opłatę oraz postanowienia umów zawartych z podmiotami realizującymi tę usługę na rzecz gminy.

»
2728
0
0
29 października 2014 »

Zmiany harmonogramów odbiorów dla niektórych ulic w I sektorze

W tygodniu 27 - 31 październik '14 nastąpi zmiana harmongramu odbioru odpadów zmieszanych z nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej położonych w I sektorze. Odpady zmieszane będą odbierane począwszy od tego tygodnia w każdy piątek, a nie jak dotychczas w poniedziałek. Odbiór odpadów gromadzonych selektywnie pozostaje bez zmian

 

»
2714
0
0
28 października 2014 »
Wszystkich rekordów: 205
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone