Papier, szkiełko czy plastyczek, każde ma swój pojemniczek. » czytaj więcej...
Strona główna UE

Aktualności

RSS

Placówki o charakterze oświatowym, społecznym i cmentarze w miejskim systemie odpadów komunalnych od stycznia 2016 r.

Od stycznia 2016 r. systemem gospodarowania odpadami komunalnymi Gmina Miasto Szczecin obejmie również cmentarze komunalne oraz nieruchomości niezamieszkałe, na których powstają odpady komunalne oraz prowadzone są w nich wyłącznie: placówki opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, przedszkola, szkoły (podstawowe, gimnazja, ponadgimnazjalne, artystyczne), zespoły szkół (bez względu na organ prowadzący)

»
2323
0
0
30 listopada 2015 »

Odpady zielone - zmiany!

Odpady zielone -  zmiany

Od 1 grudnia do końca marca odpady zielone są odbierane od mieszkańców na zgłoszenie.

 

»
3496
0
0
30 listopada 2015 »

11 listopada - zmiany w terminach odbioru odpadów komunalnych

Urząd Miasta Szczecin informuje, że w związku z przypadającym na dzień 11 listopada (środa) Narodowym Świętem Niepodległości modyfikacji ulegają terminy odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych.

 

 

»
2347
0
0
4 listopada 2015 »

MiniEkoporty w szczecińskich aptekach.

Od kilku tygodni zbiórka przeterminowanych leków w ramach miejskiego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi nabrała nowego wymiaru.  

160 aptek w Szczecinie  systematycznie  wyposażana jest w specjalny pojemnik – Mini ekoport -  służący do zbierania przeterminowanych leków pochodzących wyłącznie od mieszkańców. Nie można go wykorzystywać do zbiórki innych odpadów powstających na terenie apteki, w tym leków, np. maści przygotowywanych  przez aptekę. Przez pierwszych 6 miesięcy 2015 r. w aptekach zebrano blisko 5,5 tony leków 

 

»
4472
1
1
11 października 2015 »

Pojemnik zastępczy dla mieszkańców nieruchomości przy ul Omieczyńskiego

W związku z pracami drogowymi realizowanymi na ul. Omieczyńskiego na skrzyżowaniu z ul. Kruczą został ustawiony pojemnik na odpady zmieszane przeznaczony dla obsługi odbioru odpadów komunalnych z tych posesji, do których dojazd przez ww. prace jest niemożliwy. 

»
2374
1
0
16 września 2015 »

Ekologiczny gadżet od Grupy TOM za zużyty sprzęt na festynie RO Skolwin

W sobotę (12.09) na Skolwinie w godz.16.00-21.00 odbędzie się festyn rodzinny „Nasz wspólny dobry początek”. W programie festynu są liczne zabawy i konkursy. Ponadto każdy zainteresowany mieszkaniec będzie mógł podejść do stoiska edukacyjnego, przy którym uzyska informacje w zakresie systemu odbioru odpadów komunalnych. Dodatkowo ustawiony zostanie specjalny samochód Grupy TOM do zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Ci którzy zdecydują się oddać takie przedmioty otrzymają w zamian ekologiczny gadżet. Impreza odbędzie się na terenie Domu Kultury Klub Skolwin w Szczecinie
ul. Stołczyńska 163.

»
2289
0
0
11 września 2015 »

Ekologiczny gadżet od Grupy TOM za zużyty sprzęt na festynie RO Skolwin

W sobotę (12.09) na Skolwinie w godz.16.00-21.00 odbędzie się festyn rodzinny „Nasz wspólny dobry początek”. W programie festynu są liczne zabawy i konkursy. Ponadto każdy zainteresowany mieszkaniec będzie mógł podejść do stoiska edukacyjnego, przy którym uzyska informacje w zakresie systemu odbioru odpadów komunalnych. Dodatkowo ustawiony zostanie specjalny samochód Grupy TOM do zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Ci którzy zdecydują się oddać takie przedmioty otrzymają w zamian ekologiczny gadżet. Impreza odbędzie się na terenie Domu Kultury Klub Skolwin w Szczecinie
ul. Stołczyńska 163.

»
2279
0
0
11 września 2015 »

W EKOPORTACH lipiec też okazał się rekordowy!

Do informacji o rekordowych wynikach w zakresie ilości odebranych odpadów komunalnych odebranych z nieruchomości zamieszkałych w lipcu 2015 należy dodać, że również sieć szczecińskich Ekoportów przyjęła w tym miesiącu rekordową masę odpadów. Otóż do 7 Ekoportów mieszkańcy dostarczyli aż 452,4 tony odpadów.

»
2272
0
0
5 września 2015 »

Ekologiczny gadżet od Grupy TOM za zużyty sprzęt na festynie RO Stołczyn

W sobotę (22.08) na Stołczynie w godz.13.30-20.00 odbędzie się festyn rodzinny „Pożegnanie lata”. W programie festynu są liczne zabawy i konkursy. Ponadto każdy zainteresowany mieszkaniec będzie mógł podejść do stoiska edukacyjnego, przy którym uzyska informacje w zakresie systemu odbioru odpadów komunalnych. Dodatkowo w godz. 13:30-16:30 ustawiony zostanie specjalny samochód Grupy TOM do zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Ci którzy zdecydują się oddać takie przedmioty otrzymają w zamian ekologiczny gadżet. Impreza odbędzie się na terenie boiska szkolnego przy ZS nr 9 w Szczecinie (ul. K. Dąbrówki 10, dzielnica Stołczyn).

»
2534
0
0
21 sierpnia 2015 »

Rekordowy lipiec

W lipcu 2015, który był 25 miesiącem funkcjonowania nowego systemu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, został ustanowiony rekord!
Firmy obsługujące w imieniu miasta nieruchomości zamieszkałe odebrały ogółem rekordową ilość odpadów komunalnych
- 9.345 ton! W tej masie aż 1.960 ton czyli ponad 21% całości to odpady odebrane selektywnie. 

»
2583
0
0
12 sierpnia 2015 »

Informacja dla mieszkańców ul. Kruszcowej, Aluminiowej, Białej

W związku z prowadzonymi pracami budowlanymi i rozkopaniem ul. Kruszcowej, Aluminiowej i Białej, które uniemożliwiają dojazd do części posesji zamieszkałych, dla mieszkańców 

»
2343
0
0
7 sierpnia 2015 »

Placówki oświatowe i cmentarze w miejskim systemie odpadów komunalnych!

28 lipca br. szczecińscy radni podjęli uchwałę w sprawie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli niektórych nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

»
2365
0
0
30 lipca 2015 »

2 lata rewolucji śmieciowej w Szczecinie ...

Za nami 2 lata od momentu, w którym w Szczecinie rozpoczął się przełom w zakresie organizacji systemu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z  nieruchomości zamieszkałych. Dzisiaj może nie wszyscy pamiętamy ile obaw, wątpliwości towarzyszyło większości z nas w przededniu wdrożenia w naszym mieście tzw. śmieciowej rewolucji. Ile dyskusji toczono na temat tego czy jesteśmy przygotowani, czy zdołamy ogarnąć temat i pytanie, które wybrzmiewało w wielu dyskusjach - czy grozi nam drugi Neapol?

»
3422
0
1
30 lipca 2015 »

Misja dzieci Szczecin bez śmieci - 950 dzieci sprzątało miasto

Zakończyła się pierwsza edycja akcji Misja dzieci – Szczecin bez śmieci. Szczecińskie „maluchy” przez wiele miesięcy, w ramach szkolnych zajęć, chodziły z urzędnikami i wspólnie zbierały porozrzucane w różnych miejscach odpady. Udało im się zebrać ponad dwie tony! Dorośli powinni się trochę zawstydzić...

»
3265
0
1
30 lipca 2015 »

Spotkania edukacyjne na EKOPORCIE - podsumowanie I półrocza

Za nami  wiosenna  edycja  spotkań na EKOPORCIE. Nadszedł czas na podsumowanie i podzielenie się kilkoma informacjami, które spływały do nas przez ostatnie kilka miesięcy. To także dobry moment, aby przedstawić wymierne efekty projektu.

»
3882
0
1
30 lipca 2015 »

Pojemniki dla posesji przy Sarniej i Pilskiej

Informacja dla mieszkańców ul. Pilskiej i Sarniej

W związku z prowadzonymi pracami budowalnymi przy instalacji wodno - kanalizacyjnej i rozkopami ulic,które uniemożliwiają dojazd do części posesji zamieszkałych - dla mieszkańców tych posesji zostały podstawione zastępcze  4  pojemniki o poj.  1100 l.

Pojemniki są ustawione do czasu udrożnienia dojazdu do posesji i dedykowane gromadzeniu odpadów komunalnych z posesji, do których dojazd jest niemożliwy. 

 

»
2260
0
0
6 lipca 2015 »

Rekordowy Zielony Maj! 900 ton odpadów zielonych odebrano z nieruchomości zamieszkałych

W maju 2015 odebrano z nieruchomości zamieszkałych ponad 900 ton odpadów zielonych – to rekordowy wynik pojedynczego miesiąca patrząc historycznie od momentu, w którym ta usługa funkcjonuje. Razem w pierwszych dwóch miesiącach odebrano prawie 1.280 ton odpadów tego rodzaju.  To o ponad 50% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku, w którym usługa dopiero raczkowała. Niezły początek wiosny. Gratulacje dla Szczecina! Taki wynik pokazuje jak potrzebna była ta usługa i jak chętnie zarówno nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej z niej korzystają.  

»
2431
0
0
10 czerwca 2015 »

Przesunięcia odbiorów odpadów w związku ze świętem Bożego Ciała

Informujemy, że w związku ze świętem Bożego Ciała – 04 czerwiec (czwartek) – modyfikacji ulegają terminy odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych.
Odbiory planowane w tym tygodniu na czwartek i piątek  będą realizowane z jednodniowym przesunięciem, tj. odpowiednio w piątek i sobotę

»
3045
0
0
6 listopada 2014 »

75 ton odpadów zielonych odebranych z nieruchomości w pierwszym tygodniu

7 kwietnia '15 po zimowej przerwie wznowione zostało świadczenie usług odbioru odpadów zielonych z nieruchomości zamieszkałych. W pierwszym tygodniu firmy świadczące usługi w imieniu gminy odebrały ponad 75 ton tego odpadu. Aż 64 tony pochodzą z nieruchości w zabudowie jednorodzinnej a pozostałe 11 z zabudowy wielorodzinnej.

 

»
2782
0
0
14 kwietnia 2015 »

Ilości odpadów odebranych w ramach systemu w I kwartale 2015

Ogółem w pierwszym kwartale 2015 r. z nieruchomości zamieszkałych w Szczecinie w ramach systemu odebranych zostało ponad 23,9 tysiąca ton odpadów komunalnych. To o 6% więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

 

»
2903
0
0
10 kwietnia 2015 »

Kontakt ws. kontenerów na odpady zielone w zabudowie wielorodzinnej

Właściciele i zarządcy nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej mogą kierować zamówienia na podstawienie kontenera na odpady zielone bezpośrednio do podmiotów realizujących usługi na rzecz gminy. Zamówienie winno zawierać informację o pojemności kontenera, wskazanie dokładnego miejsca jego podstawienia  oraz dane kontaktowe osoby odpowiedzialnej za zamówienie. Obowiązkiem właściciela / zarządcy zamawiającego podstawienie jest wskazanie miejsca wstawienia kontenera, do którego ma prawo dysponowania oraz zabezpieczenie tego miejsca dla potrzeb realizacji zamówienia ( utwardzenie podłoża, zapewnienie wolnej przestrzeni do rozładunku i załadunku).

W poszczególnych sektorach obsługę odbioru zielonych w systemie kontenerowym na zlecenie Gminy będą prowadzić:

 

»
3347
0
0
2 kwietnia 2015 »

W Święta inaczej

Zmiany terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie świąt Wielkiej Nocy

W związku z ustawowym dniem wolnym przypadającym w okresie Świąt Wielkiej Nocy modyfikacji ulegną terminy odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych.

W okresie, od 06.04 do 11.04, planowe odbiory odpadów komunalnych  realizowane będą z jednodniowym przesunięciem, tj. od 07.04 do 11.04.

 

»
2880
0
0
27 marca 2015 »

Postępowanie w sprawie odbioru zielonych z zabudowy wielorodzinnej na finiszu.

25 marca br. opublikowano komunikat dotyczący wyboru najkorzystniejszej oferty w ramach postępowania prowadzonego przez Gminę Miasto Szczecin na odbiór i zagospodarowanie odpadów zielonych z nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej.

 

Po uprawomocnieniu się podanych wyników z poszczególnymi podmiotami, których oferty zostały ocenione jako najkorzystniejsze, zostaną zawarte umowy obowiązujące w roku 2015, i rozpoczną one świadczenie usług. Pierwsze odbiory z zabudowy wielororodzinnej mogą być realizowane już po Świętach Wielkanocnych

 

»
2876
0
0
27 marca 2015 »

Postępowanie w sprawie odbioru zielonych z domów jednorodzinnych na finiszu.

24 marca br. opublikowano komunikat dotyczący wyboru najkorzystniejszej oferty w ramach postępowania prowadzonego przez Gminę Miasto Szczecin na odbiór i zagospodarowanie odpadów zielonych z nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej.

Po uprawomocnieniu się podanych wyników z poszczególnymi podmiotami, których oferty zostały ocenione jako najkorzystniejsze, zostaną zawarte umowy obowiązujące w roku 2015, i rozpoczną one świadczenie usług. Pierwsze odbiory z zabudowy jednorodzinnej będą realizowane 7 i 8 kwietnia br.     

»
2932
0
0
27 marca 2015 »

Odbiór choinek zakończony

Informujemy wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych i mieszkańców Szczecina, że z końcem lutego zakończony został odbiór choinek wystawianych przy punktach wywozowych na terenie nieruchomości zamieszkałychChoinki, zarówno naturalne jak i sztuczne, w dalszym ciągu można przekazywać do EKOPORTÓW.

»
2758
0
0
2 marca 2015 »

Poświąteczny odbiór choinek z nieruchomości zamieszkałych

Informujemy wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych i mieszkańców Szczecina, że zgodnie z zapisami uchwały Rady Miasta Szczecin w sprawie szczegółowego zakresu usług w zamian za opłatę za gospodarowanie odpadami od 1 stycznia do 28 lutego br. realizowany jest odbiór wystawianych przy punktach wywozowych naturalnych choinek.

»
7812
0
0
7 stycznia 2015 »

Nowe deklaracje dotyczące opłat za odbiór odpadów w 2015 r. ... nie dla wszystkich

W styczniu 2015 r. dla większości właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Szczecinie upłynie okres 12 miesięcy od momentu, w którym złożyli swoje deklaracje w sprawie określenia wysokości opłaty za odbiór odpadów. Stawki opłat za gospodarowanie odpadami w 2015 r. nie ulegają zmianie. Wysokość opłaty wnoszonej przez właścicieli płacących wg ilości zużytej wody może ulec zmianie bo inny jest okres, na podstawie którego określona jest podstawa naliczenia opłaty.

 

»
5265
0
1
29 grudnia 2014 »

Podsumowanie 2014 r. w zakresie odbioru odpadów komunalnych

Mniej produkujemy śmieci i na dodatek lepiej je segregujemy – tak jednym zdaniem można podsumować mijający rok pod kątem gospodarowania odpadami w Szczecinie.

W 2014 roku od statystycznego mieszkańca odebrano 250 kg odpadów komunalnych, a od wszystkich szczecinian łącznie ponad 100 tys. ton. To 4 tys. ton mniej niż w zeszłym roku* odebranych z posesji odpadów komunalnych. Jednocześnie zwiększyła się w tym okresie 4 krotnie masa odpadów przekazywanych przez mieszkańców do EKOPORTÓW i przekroczyła 2 tys. ton.

 

»
3023
0
0
29 grudnia 2014 »

Ekoporty w okresie Świąt

W Wigilię, 24 grudnia, EKOPORTY będą otwarte w godz. 9-15, z wyłączeniem punktu przy ul. Gdańskiej który w tym dniu będzie zamknięty.

W sobotę, 27 grudnia, wszystkie EKOPORTY będą otwarte w godz. 9-15.

»
2735
0
0
23 grudnia 2014 »

W święta inaczej!

W okresie świąteczno – noworocznym w związku z dniami wolnymi przypadającymi w dni robocze zmienią się terminy odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. Przy określaniu modyfikowanych terminów przyjęto zasadę, że termin odbioru przesuwa się każdorazowo o jeden dzień a jeżeli mamy dwa dni świąt obok siebie termin przesunie się o dwa dni.

»
4700
0
1
8 grudnia 2014 »

8-19.12.2014 zbiórka elektrośmieci przy SP nr 59 na ul. Dąbskiej 109

Uczniowie i Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 59 przy ul. Dąbskiej 109 w Szczecinie organizują w dniach 8-19 grudnia 2014 r. zbiórkę elektroodpadów czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Codziennie od poniedziałku do piątku
w godz. 8-15 można zostawić ten rodzaj odpadu w kontenerze usytuowanym przez szkole.

 

»
3827
0
1
8 grudnia 2014 »

Zielone do końca listopada odbierane z nieruchomości zamieszkałych

Przypominamy, że aż do końca listopada będzie świadczona usługa odbioru odpadów zielonych z nieruchomości zamieszkałych. Tak gwarantuje to zapis uchwały o zakresie usług swiadczonych przez gminę w zamian za opłatę oraz postanowienia umów zawartych z podmiotami realizującymi tę usługę na rzecz gminy.

»
2863
0
0
29 października 2014 »
Wszystkich rekordów: 204
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone