PAMIĘTAJCIE DZIECI SEGREGUJCIE ŚMIECI ! » czytaj więcej...
Strona główna UE

Aktualności

Aktualności 14 lipca 2014 wyświetleń: 16301

Ekoporty przyjmą gruz!

Przeprowadzasz drobny remont mieszkania lub domu i nie wiesz co zrobić z niewielką ilością odpadów budowlanych?
Od 21 lipca 2014 można je dostarczyć do Ekoportów przy ul. Dworskiej i Kołbackiej. To kolejna usługa którą miasto wprowadziło dla mieszkańców, w ramach obowiązującej opłaty za odbiór śmieci komunalnych.

Gruz budowlany to odpad, którego nie można wrzucać do zwykłego pojemnika na śmieci. W przypadku dużego remontu mieszkania lub domu zamawia się specjalny kontener na odpady budowlane. Takie usługi odpłatnie świadczy wiele firm w Szczecinie, wyspecjalizowanych w tej dziedzinie.  A co w przypadku drobnych remontów tj. malowanie czy tynkowanie, podczas których wytwarza się niewielką ilość odpadów i nie opłaca się zamawiać kontenera na gruz?

Rozwiązaniem dla takich sytuacji będzie usługa, którą od 21 lipca br. wprowadza Szczecin. W dwóch eksportach przy Dworskiej i Kołbackiej, a po 15 września  także przy ul. Leszczynowej będzie można zostawić odpady budowlane i rozbiórkowe posegregowane w ilości do 240 litrów i masy 125 kg .

Do grupy odpadów budowlanych i rozbiórkowych zaliczamy odpady komunalne będące pozostałością po przeprowadzonych w domach pracach, takich jak m.in. malowanie, tynkowanie, tapetowanie, ocieplanie, wymiana podłóg, wykładzin i oklein, wymiana stolarki budowlanej drzwiowej i okiennej oraz bieżąca konserwacja i modernizacja pomieszczeń
w nieruchomościach zamieszkałych.

W wymienionych Ekoportach mieszkańcy pod okiem pracownika będą dokonywać bezpośrednio w danym punkcie wstępnej segregacji odpadów na 2 grupy:

·        odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych
i elementów wyposażenia,  nie zawierające substancji niebezpiecznych;

·        materiały budowlane zawierające gips nie zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi.

Odpady budowlane to kolejny rodzaj odpadów, który będzie można zostawić w Ekoporcie. Mieszkańcy miasta mogą – bez konieczności ponoszenia dodatkowej opłaty – przekazywać tam m.in. : zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony, baterie i akumulatory, chemikalia i opakowania po chemikaliach, przeterminowane leki i opakowania po lekach, świetlówki, przepracowane oleje silnikowe, odpady zielone, a także meble oraz inne odpady wielkogabarytowe.

 

Ekoporty przyjmują odpady w godzinach 09:00-17:00 (od poniedziałku do piątku) oraz w soboty od 09:00 do 15:00

aktualizowano: 2014-08-01
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone