Papier, szkiełko czy plastyczek, każde ma swój pojemniczek. » czytaj więcej...
Strona główna UE

Aktualności

Aktualności 28 marca 2014 wyświetleń: 3470

Od kwietnia 2014 odbiór odpadów zielonych

W pierwszych dniach kwietnia trawa, liście i gałęzie powinny być odbierane od mieszkańców domów jednorodzinnych. Dziś tj. 28 marca odbył się przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów zielonych. Oferty złożyły dwie firmy i mieszczą się one w szacowanej wartości zamówienia.

Po unieważnieniu pierwszego przetargu urząd miasta podjął decyzję o podzieleniu  zamówienia na części i przygotowaniu trzech postępowań .

Pierwsze postępowanie, właśnie otwarte, obejmuje odbiór odpadów zielonych z  nieruchomości zamieszkałych jednorodzinnych od  kwietnia do 31 maja.

Oferty złożone w tym przetargu to :

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o - 321 tys. zł brutto

Konsorcjum EKO- SERWIS Sp. z o.o. oraz F.H.U.P. ALU – STAR Andrzej Szymański - 312 tys. zł. brutto.

W tej chwili obie oferty są weryfikowane.  W ocenie zamawiającego są bardzo duże szanse, aby umowę na odbiór podpisać w przyszłym tygodniu, a tym samym w drugim tygodniu kwietnia rozpocząć świadczenie usług.

 

Odpady zielone będą odbierane od mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy zgłosili taką wolę w urzędzie miasta. Do dziś uczyniło to jedynie ponad 300 osób. W związku z tym cały czas zachęcamy właścicieli nieruchomości jednorodzinnych, aby zgłaszali chęć korzystania z tej usługi. Można to zrobić telefonicznie, mailem, poczta tradycyjną lub osobiście.

W ciągu najbliższych dni ruszy drugie postępowanie,  obejmujące odbiór  zielonych z nieruchomości zamieszkałych wielorodzinnych  w kwietniu i maju.

Natomiast trzecie postępowanie rozpocznie się na początku kwietnia i obejmie  odbiór odpadów zielonych z nieruchomości zamieszkałych jednorodzinnych i z zabudowy wielorodzinnej od 1 czerwca do 30 listopada, z podziałem na 4 sektory.

utworzono : 2014-03-28
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone