Śmieci segreguję, bo środowisko poważnie traktuję. » czytaj więcej...
Strona główna

Aktualności

Aktualności 18 czerwca 2019 wyświetleń: 4130

ODPADY BIODEGRADOWALNE

Od 1 lipca 2019 roku, Gmina Miasto Szczecin realizować będzie wymóg odbioru i zagospodarowania czwartej frakcji odpadów segregowanych.

Są to odpady BIODEGRADOWALNE (trawa, liście, kora drzew, chwasty, obierki warzyw i owoców, odpadki pochodzenia roślinnego, rośliny doniczkowe, zwiędłe kwiaty, fusy po kawie i herbacie, niezaimpregnowane drewno)

Ważne! Odpady, które trafiać będą do brązowego pojemnika należy wrzucać luzem – bez opakowań, worków, zrywek itp.

W związku z tym każda nieruchomość, dla której złożona została deklaracja z segregacją musi zostać wyposażona w BRĄZOWY pojemnik.

Wyposażenie nieruchomości w pojemnik leży po stronie właściciela nieruchomości.

Po zakupie pojemnika należy zarejestrować go telefonicznie 91 435 11 99, mailem: gospodarka_odpadami@um.szczecin.pl lub poprzez stronę www.ecoszczecin.pl

W przypadku wspólnot lub gospodarstw wielolokalowych istnieje możliwość wspólnego korzystania z brązowego pojemnika. W tym celu należy pobrać i wypełnić przez wszystkie podmioty korzystające ze wspólnego pojemnika, załączone oświadczenie.

Oświadczenie można składać: osobiście w kancelarii Urzędu Miasta s.62, mailem: gospodarka_odpadami@um.szczecin.pl lub pocztą tradycyjną.

Wyjątkiem, który zwalnia z obowiązku posiadania brązowego pojemnika jest KOMPOSTOWANIE tej frakcji odpadów na terenie swojej posesji.

Fakt posiadania kompostownika na terenie swojej posesji należy zgłosić do Urzędu Miasta poprzez złożenie załączonego oświadczenia. Oświadczenie można składać: osobiście w kancelarii Urzędu Miasta s.62, mailem: gospodarka_odpadami@um.szczecin.pl lub pocztą tradycyjną.

 

 UWAGA! SEGREGACJĘ TRAKTUJEMY ŁĄCZNIE.

W PRZYPADKU GOSPODARSTW, KTÓRE ZŁOŻYŁY DEKLARACJE Z SEGREGACJĄ LECZ NIE ZAREJESTROWAŁY BRĄZOWEGO POJEMNIKA ANI KOMPOSTOWNIKA, TRAKTOWANE BĘDZIE JAKO BRAK SEGREGACJI I PODLEGAĆ BĘDZIE WERYFIKACJI W CELU ZAKTUALIZOWANIA OPŁATY DO WYSOKOŚCI JAK PRZY BRAKU SEGREGACJI.

 

aktualizowano: 2019-08-02
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone