Szkło, gazetki i plastiki, masz osobne pojemniki. Sortuj śmieci, bo to w modzie, i pomagasz też przyrodzie » czytaj więcej...
Strona główna

Aktualności

Aktualności 27 grudnia 2016 wyświetleń: 1570

W nowym roku deklaracje – tylko od wody ...

W 2017 r. nową deklarację składają tylko właściciele nieruchomości, którzy rozliczali się  z Gminą za wywóz odpadów w oparciu o zużycie wody.

UWAGA! Właściciele nieruchomości, którzy wnosili do Gminy opłatę ryczałtową za wywóz odpadów, nie muszą składać deklaracji!

Nowa deklaracja dla właścicieli nieruchomości rozliczających się w oparciu o zużycie wody powinna zostać złożona po upływie 12 miesięcy od daty obowiązywania poprzedniej deklaracji.

Dla większości właścicieli będzie to styczeń 2017 roku, ale są też tacy, którzy składali później, w następnych miesiącach. Dla nich terminem złożenia będzie zatem ten miesiąc, od którego obowiązywała poprzednia deklaracja.

Proponujemy zatem odszukać składane deklaracje i pamiętać o złożeniu następnej, w 2017 roku.

Właściciele nieruchomości, którzy nie złożą nowej deklaracji zostaną wezwani do złożenia wyjaśnień w tej sprawie oraz złożenia deklaracji.

W stosunku do tych właścicieli, którzy nie zastosują się do wezwania zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, które określi tym właścicielom wysokość opłaty za gospodarowanie

odpadami komunalnymi w drodze decyzji, na podstawie ilości zużytej wody w okresie wybranym przez gminę.

utworzono : 2016-12-27
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone