Segregacja śmieci jest w modzie, więc rób to nie tylko od święta, ale i na co dzień. » czytaj więcej...
Strona główna

Aktualności

Aktualności 5 marca 2014 wyświetleń: 2263

Edukacja ekologiczna w gospodarce odpadami - konferencja

W dniach 10 - 11 kwietnia br. w Szczecinie odbędzie się I Konferencja: Edukacja ekologiczna w gospodarce odpadami Wyzwania dla samorządów w prowadzeniu działań informacyjno-edukacyjnych w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi”.

Biorąc pod uwagę istotną rolę edukacji ekologicznej w realizacji zapisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, firma Abrys sp. z o.o. oraz Urząd Miasta Szczecin, podjęli decyzję o organizacji konferencji poświęconej w całości tej tematyce. Idea spotkania została ustalona dzięki głosom samorządów, które szczególnie potrzebują wsparcia w realizacji obowiązku prowadzenia działań informacyjno-edukacyjnych w swoich gminach.                                

Nadrzędnym celem spotkania jest wypracowanie głównych założeń dla samorządów, dotyczących prawidłowej edukacji mieszkańców gmin, która przyniosłaby oczekiwane skutki w postaci osiągnięcia wymaganych poziomów recyklingu i odzysku odpadów. Podczas konferencji przedstawione zostaną zarówno kwestie finansowe edukacji ekologicznej, jak również potrzeba unifikacji kampanii edukacyjnej, która miałaby zasięg ogólnopolski.                                           

Prelegentami podczas konferencji będą decydenci zajmujący najwyższe stanowiska w kraju w dziedzinie edukacji i strategii ekologicznej oraz praktycy, mający doświadczenie w organizacji kampanii ogólnopolskich (fundacje, stowarzyszenia). Zwieńczeniem spotkania będzie stworzenie listy z postulatami dotyczącymi przygotowania ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej.

Urząd Miasta Szczecin oraz firma Abrys sp. z o.o. serdecznie zapraszają do udziału w konferencji.

Program konferencji oraz rejestracja on-line. Na stronie
http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje/wyszukiwarka-konferencji/pojedyncza-konferencja/cal/event/id/124/2014/04/10/?tx_cal_controller[preview]=1&cHash=e3fff9da559f9109f5c3bc92a9901fca

utworzono : 2014-03-05
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone