Segreguj plastik będziesz fantastik ! » czytaj więcej...
Strona główna

Aktualności

Aktualności 29 grudnia 2015 wyświetleń: 2716

Pożegnanie z choinką

Co zrobić z choinką po świętach? Można ja zostawić przy pojemnikach na odpady komunalne. Uschnięte drzewka będą odbierane od mieszkańców do końca lutego.

Zgodnie z zapisami uchwały Rady Miasta w sprawie szczegółowego zakresu usług w zamian za opłatę za gospodarowanie odpadami od stycznia do końca lutego  realizowany jest odbiór wystawianych przy punktach wywozowych naturalnych choinek. Odbywa się on raz w tygodniu w zabudowie jednorodzinnej oraz dwa razy w tygodniu w zabudowie wielorodzinnej. Dni odbiorów choinek w poszczególnych sektorach będą dostępne w najbliższych dniach na stronie ecoszczecin.pl

Choinki wystawione do odbioru są traktowane jako frakcja odpadów biodegradowalnych i muszą być pozbawione wszelkich lampek i ozdób, w tym wykonanych  z tworzyw sztucznych, papieru, metalu i szkła. Odbiór będzie odbywał się z punktów wywozowych, a więc z miejsc, w których usytuowane są pojemniki na odpady komunalne. Poza tym brygady odbierające odpady mają obowiązek zgłaszać posesje przy których będą znajdowały się choinki i te adresy znajdą się na listach przewidzianych dla odbioru drzewek w najbliższym terminie. Konieczność wywozu choinek można również zgłaszać bezpośrednio do firm obsługujących daną nieruchomość, pisząc na adres mailowy:

Sektor I:  mirella.miroslawska@remondis.pl

Sektor II :  sita.jantra@sitapolska.com.pl

Sektor III: malgorzata.krauza@remondis.pl

Sektor IV: choinki@mpo.szczecin.pl

Można tez dzwonić na infolinię tel.914351199 lub pisać na adres gospodarka_odpadami@um.szczecin.pl

 

Między styczniem a lutym  2015 r. z posesji odebrano ok. 78 ton choinek, a w analogicznym okresie 2014 roku -  blisko 50 ton.

aktualizowano: 2016-12-27
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone