„Segreguj śmieci” - to dziś w modzie – w końcu czas pomóc przyrodzie! » czytaj więcej...
Strona główna

Aktualności

Aktualności 7 kwietnia 2016 wyświetleń: 1642

Rekordowy pierwszy tydzień odbioru zielonych

Tylko w pierwszym tygodniu odbioru zielonych właściciele domów przekazali aż 125 ton tego rodzaju odpadów  W porównaniu do roku ubiegłego wzrost wyniósł blisko 100 procent.

Za nami pierwszy tydzień odbioru odpadów zielonych po przerwie zimowej. Z sektora pierwszego zabrano blisko 47 ton odpadów, z drugiego 46 ton, z trzeciego 4 tony, a z czwartego 28 ton. Ilości te dotyczą wyłącznie zabudowy jednorodzinnej. W ubiegłym roku w pierwszym tygodniu odbioru firmy zabrały 64 tony odpadów czyli blisko 100 procent mniej niż obecnie. Przypominamy, że odbiór odbywał się będzie, podobnie jak w latach ubiegłych, do listopada.

Wszystkie odbiory odpadów zielonych w zabudowie jednorodzinnej realizowane są w poniedziałki lub wtorki. Wyjątkiem są nieruchomości w sektorze III – tam odbiory będą realizowane są w środy. W dniu odbioru pojemniki powinny być udostępnione poprzez wystawienie firmom wywozowym. Pracownicy muszą mieć do nich luźny dostęp.

W zabudowie jednorodzinnej warunkiem korzystania z usługi jest wyposażenie nieruchomości w pojemniki koloru brązowego o pojemności 120 lub 240 l. i zgłoszenie woli korzystania z usługi do gminy (nie muszą tego robić osoby, które już to zrobiły w ubiegłych latach). Więcej szczegółów na temat sposobów zgłaszania przez właścicieli nieruchomości jednorodzinnych chęci korzystania z tej usługi można znaleźć na stronie www.ecoszczecin.pl

utworzono : 2016-04-07
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone