Segregacja śmieci jest w modzie, więc rób to nie tylko od święta, ale i na co dzień. » czytaj więcej...
Strona główna

Aktualności

Aktualności 28 kwietnia 2016 wyświetleń: 1828

Rozpoczyna się budowa „zielonego ekoportu”

Nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów znajdzie się u zbiegu ulic Arkońskiej i Harcerzy. Do końca tygodnia firma LIK-Bud przejmie plac budowy. Gotowy już, najnowocześniejszy Ekoport w Szczecinie, zgodnie z umową ma być oddany w czerwcu 2017 roku. Natomiast już w tym roku mieszkańców czekają nowe udogodnienia w Ekoportach. 

Najnowszy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów będzie miał ponad 4000 metrów kwadratowych. Na jego terenie znajdą się trzy budynki oraz dwie wiaty. Wszystkie budynki będą parterowe, niepodpiwniczone. Socjalny i magazynowe będą miały taką konstrukcje, która pozwoli na obsadzenie ich pnącymi roślinami. Na jednym z nich znajdą się baterie słoneczne. Wytworzona energia elektryczna posłuży do zasilenia całego Ekoportu. Do obsługi punktu wykorzystywana będzie również zbierana do podziemnych pojemników woda deszczowa.

W nowym miejscu powstanie multimedialna sala konferencyjno-edukacyjna, z której będą mogli korzystać uczniowie szczecińskich szkół. Odbywały się tam będą lekcje i szkolenia z zakresu ekologii. W założeniach, w soboty, sala ma być udostępniana mieszkańcom osiedla, będzie pełniła funkcję świetlicy.

Inwestycja jest warta blisko 4,5 miliona złotych.

Będzie to już ósmy Ekoport, który powstanie w naszym mieście. Pozostałe znajdziemy przy ulicy: Górnej, Dworskiej, Firlika, Helskiej, Gdańskiej, Leszczynowej oraz Kołbackiej.

Obecnie od godziny 9 do 19, od poniedziałku do piątku, czynne są trzy z nich: przy ulicy Firlika, Dworskiej i Leszczynowej. Jeszcze w tym roku dołączą do nich pozostałe, w których wydłużone będą godziny funkcjonowania. W soboty godziny pozostaną bez zmian. Ekoporty czynne będą do 15.

Kolejną nowością będą przyczepki, które wypożyczymy w celu przywiezienie do punktu odpadów. Pilotażowo znajdą się w największym szczecińskim Ekoporcie, przy ulicy Leszczynowej.

O wprowadzeniu „w życie” nowych zmian poinformujemy osobnym komunikatem.

utworzono : 2016-04-28
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone