Aby Ziemi było lżej – segregować śmieci chciej. » czytaj więcej...
Strona główna

Aktualności

Aktualności 26 lipca 2013 wyświetleń: 2555

Szczecin jest miastem bez elektrośmieci!

Organizacja odzysku ElektroEko uruchomiła na terenie Szczecina dwa nowe punkty zbierania elektrośmieci, w których mieszkańcy miasta mogą bezpłatnie pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Na dodatkowe korzyści mogą również liczyć szczecińskie szkoły podstawowe.

Niepotrzebne urządzenia przyjmowane są bezpłatnie w specjalnych punktach zbierania zlokalizowanych na terenie miasta:

 

Adres punktu zbierania

Godziny działania

Ul. Pomorska 112

(zjazd z ul. Pomorskiej na wysokości salonu Bemo Motors)

Pon – Pt 8:00-16:00

Ul. Ludowa 15

(okolice pętli tramwajowej)

Pon – Pt 8:00-16:00

Sob 8:00-12:45

 

 

Ich lokalizację oraz godziny otwarcia można również sprawdzić wchodząc na stronę internetową: http://www.elektroeko.pl/oddaj_nam_swoj_ZSEE/68,baza.html?idKats[]=327.

 

Co istotne, zarówno miasto jak i jego mieszkańcy nie będą ponosili żadnych kosztów związanych z prowadzonymi zbiórkami. Te bierze na siebie ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, działająca na zasadach not-for-profit,  która jest odpowiedzialna za odbiór urządzeń od mieszkańców.

W zamian za elektrośmieci oddawane do punktów zbierania prowadzonych przez ElektroEko, szkołom przydzielane są kupony. Te z kolei, przeliczane na punkty, które placówki oświatowe mogą wymieniać na opłacane ze specjalnego Funduszu Oświatowego materiały i pomoce edukacyjne m.in. tablice multimedialne, rzutniki czy też ławki, krzesła lub szafy – według potrzeb szkół.

utworzono : 2013-07-26
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone