Papier, szkiełko czy plastyczek, każde ma swój pojemniczek. » czytaj więcej...
Strona główna

Aktualności

Aktualności 15 maja 2013 wyświetleń: 2817

Wzory deklaracji przyjęte Uchwałą Rady Miasta z 22 kwietnia zgodne z prawem.

Na posiedzeniu Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie, które miało miejsce 14 maja br. przedstawiciele Urzędu Miasta, w związku 
z prowadzonym przez Izbę badaniem zgodności uchwały Rady Miasta Szczecin  Nr XXIX/860/13 RM z dnia 22 kwietnia 2013 r. zmieniającej uchwałę w sprawie zmiany wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, przedstawili wyjaśnienia i informacje dotyczące określonego przedmiotową uchwałą zakresu informacyjnego deklaracji. 
 


Po wysłuchaniu tych wyjaśnień Kolegium RIO w Szczecinie uznało przedstawione informacje za wystarczające i postanowiło zakończyć prowadzone postępowanie uznając uchwałę za zgodną z obowiązującymi prawa. Tym samym RIO skieruje do Wojewody Zachodniopomorskiego Uchwałę celem jej publikacji w Dzienniku Urzędowym

Przy okazji informujemy, iż na wcześniejszym posiedzeniu kolegium, które miało miejsce 30 kwietnia br analogiczną decyzję podjęto wobec uchwały Rady Miasta nr XXIX/852/13 RM z dnia 22 kwietnia 2013 r. zmieniającej uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty i ustalenia stawki opłaty za pojemnik . Ta uchwała jest już opublikowana w Dzienniku Urzedowym Województwa Zachodniopomorskiego z 10 maja i wejdzie w życie 14 dni od dnia publikacji.

Biorąc pod uwage przedmitową decyzję Kolegium RIO obie kluczowe uchwały będą prawomocne pod koniec maja i właściciele nieruchomości będą mogli składać deklaracje w oparciu o decyzje podjęte przez Radę Miasta na sesji 22 kwietnia począwszy od poniedziałku 3 czerwca.

 

 

utworzono : 2013-05-15
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone