PAMIĘTAJCIE DZIECI SEGREGUJCIE ŚMIECI ! » czytaj więcej...
Strona główna UE

Aktualności

RSS

Nowy harmonogram wywozu z sektora II

Zgodnie z informacją uzyskaną od Spółki Sita Jantra Informujemy, iż od 08.07.2013 r. harmonogram  wywozu odpadów komunalnych ulega zmianie. Konieczność zmian podyktowana jest ciągłą korektą zapisów, spływających wciąż deklaracji oraz konieczności optymalizacji tras. Harmonogram dostępny jest zaróno na stronie spółki - http://www.sita.jantra.pl/ oraz na stronie http://www.ecozmiany.szczecin.pl/ w zakładce "Harmonogramy odbioru"

»
3725
0
0
8 lipca 2013 »

Harmonogram odbioru odpadów na www.ecozmiany.szczecin.pl

W związku z przejęciem od 1 lipca br. przez podmioty działające w imieniu Gminy Miasto Szczecin obowiązków odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych określone zostały harmonogramy odbioru odpadów komunalnych zmieszanych i selektywnych dla poszczególnych sektorów / ulic.

Wszystkie są zamieszczane w nowej zakładece serwisu widocznej na głównej stronie "Harmonogramy odbiorów"

Informacje będą aktualizowane w pierwszych dniach funkcjonowania nowego systemu. 

»
5548
0
4
1 lipca 2013 »

Pojemniki w dniu odbioru muszą być dostępne dla firm

W związku z sygnałami od zarządców nieruchomości wielolokalowych dotyczącymi odmowy odbioru przez firmy pojemników
z zamkniętych wiat / altan/ pomieszczęń zsypowych chcemy przypomnieć, że zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku pojemniku muszą być dostępne w dniu odbioru dla pracowników firm realizujących usługi na rzecz Gminy Miasto Szczecin  tj. REMONDIS Szczecin, JUMAR, SITA JANTRA i MPO.

»
2995
0
0
3 lipca 2013 »

Narzędzie do przygotowania deklaracji dostępne na stronach Urzędu Miasta.

Urząd Miasta Szczecin uruchomił generator deklaracji, który jest dostępny dla wszystkich właścicieli nieruchomości. Skorzystanie nie wymaga konieczności rejestrowania. Zawiera opcje wypełnienia deklaracji zarówno dla zabudowy jednorodzinnej (DOP - 1) oraz dla zabudowy wielorodzinnej (DOP-2).

 

»
3427
0
0
5 czerwca 2013 »

Segregowanie odpadów- materiały informacyjne

Urząd Miasta Szczecin przygotowując materiały informacyjne dotyczące nowego systemu gospodarowania odpadami ma na celu dotarcie do możliwie największej grupy mieszkańców Szczecina. Z tego powodu informacje te są zamieszczane w lokalnych dziennikach, na wiatach przystanków komunkiacji miejskiej, rozdawane w bezpośrednich spotkaniach z mieszkańcami czy też zarządcami nieruchomości. W załączeniu wersje plików w formacie .pdf niektórych dotychczas opublikowanych materiałów  

»
8955
0
4
28 maja 2013 »

O deklaracjach 25 i 26 maja w trakcie imprez plenerowych

 

W trakcie najbliższego weekendu, w sobotę i niedzielę 25 i 26 maja, przy okazji imprez plenerowych organizowanych w Szczecinie w Parku Kasprowicza, w namiocie Urzędu Miasta pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony  Środowiska oraz Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych będą udzielali informacji oraz odpowiadali na pytania związane z nowym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi. Właściciele nieruchomości będą również mogli przy okazji pobrać deklarację i materiały informacyjne. 

 

Terminy Szczegółowe : 

25 maja 2013 Szczecińska Majówka  - punkt UM czynny od godz. 12 do 17

26 maja 2013 Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI - punkt UM czynny od godz. 11 do 15

 

 

 

 

»
2931
0
0
24 maja 2013 »

Spotkania z mieszkańcami w sprawie odpadów.

 

Ruszają spotkania z mieszkańcami Szczecina w sprawie nowego systemu zagospodarowania odpadów. Na razie zaplanowano dziesięć spotkań, które odbędą się w siedzibach rad osiedli.

Na spotkania zaproszeni są wszyscy mieszkańcy zainteresowani nowymi zasadami zagospodarowania odpadów, które wejdą w życie 1 lipca br.

 

»
3274
0
0
15 maja 2013 »

Wzory deklaracji przyjęte Uchwałą Rady Miasta z 22 kwietnia zgodne z prawem.

Na posiedzeniu Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie, które miało miejsce 14 maja br. przedstawiciele Urzędu Miasta, w związku 
z prowadzonym przez Izbę badaniem zgodności uchwały Rady Miasta Szczecin  Nr XXIX/860/13 RM z dnia 22 kwietnia 2013 r. zmieniającej uchwałę w sprawie zmiany wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, przedstawili wyjaśnienia i informacje dotyczące określonego przedmiotową uchwałą zakresu informacyjnego deklaracji. 
 

»
3432
0
0
15 maja 2013 »

Odbiór odpadów – przyjmowanie deklaracji

Wydłużone godziny pracy urzędu, dodatkowe punkty pobierania i przyjmowania deklaracji, spotkania z mieszkańcami i z zarządcami nieruchomości -  to działania, które dodatkowo podejmie urząd miast, aby ułatwić terminowe złożenie deklaracji w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami.

»
3736
0
0
13 maja 2013 »

Zmiany w sprawie naliczania opłat za gospodarowanie odpadami!

22 kwietnia 2013 r. Rada Miasta na wniosek Prezydenta Miasta podjęła uchwałę zmieniającą obowiązującą w Szczecinie metodę naliczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości zamieszkałych oraz wzór deklaracji dotyczącej wysokości opłat. Na 15 czerwca 2013 r. przesunięty został termin złożenia deklaracji.

 

»
5752
0
0
19 kwietnia 2013 »

ZWiK pomaga określić roczne zużycie wody na nieruchomościach zamieszkałych

W związku ze zbliżającym się terminem złożenia deklaracji w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, który przypada na dzień 15 czerwca br., ZWiK  w Szczecinie podjął działania zmierzające do wsparcia właścicieli nieruchomości przy określania rocznego zużycia wody z danej nieruchomości. W Szczecinie podstawą wyliczenia opłaty za gospodarowanie wody dla nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej jest ilość zużytej wody z 12 miesięcy lub dwukrotność zużycia z 6 kolejnych miesięcy.

»
6399
0
0
3 kwietnia 2013 »
Wszystkich rekordów: 204
«, powrót 1 2 3 4 5 6 7 Skocz do:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone